Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Niezintegrowane odruchy – szansa czy przeszkoda w rozwoju?

25 lipca 2019 godz. 09:00 - 17:00

200pln

Wydarzenie Nawigacja

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/dzieci-siedzą-obok-siebie-na-szkockiej-kraty_1472570.htm

Niezintegrowane odruchy – szansa czy przeszkoda w rozwoju?- warsztaty z Joanną Serwińską

Zapraszamy na warsztat dotyczący niezintegrowanych odruchów wczesnodziecięcych, oparty o twardą wiedzę neurologiczną, który miękko doda Ci otuchy, konkretnie podpowie co robić i diametralnie zmieni spojrzenie na ludzi.

Czasem ATOS kojarzy nam się wyłącznie z psem, MORO – z kurtką, STOS – ze stertą. Tymczasem okazuje się, że są częściami naszego programu rozwoju neurologicznego, który jeśli się „zatnie”, może potężnie utrudniać nam i naszym dzieciom życie. Jeśli słyszałaś o odruchach pierwotnych lub miałaś do czynienia z diagnozą w obrębie integracji sensorycznej lub wręcz przeciwnie – nigdy nie natknęłaś się na to zagadnienie, nadal to, o czym dowiesz się na spotkaniu, co sprawdzimy na sobie i skonfrontujemy z doświadczeniami swoich dzieci – może być wielkim odkryciem na miarę nowej jakości życia.

Sprawdź, jak możesz pomóc sobie, dziecku i innym bliskim podczas warsztatów nt. dojrzewania układu nerwowego – odruchów niezintegrowanych.

Czy to dla Ciebie?
Jeżeli:

  • Zastanawiasz się, dlaczego dziecko zachowuje się w określony, „dziwny” sposób,
  • Dziecko jest wybuchowe, często przeżywa złość lub reakcje wydają się przesadzone,
  • Dziecko ma trudności w nawiązywaniu relacji z innymi, czy w ogóle w obcowaniu ze światem,
  • Jesteś zmęczona i sfrustrowana jego nieporadnością, brakiem koncentracji, tym, że nie słucha, wierci się i kręci, nie chce się uczyć?

 

A dodatkowo:

  •  Jesteś psychologiem, pedagogiem, rodzicem, dziadkiem, nauczycielem lub opiekujesz się dziećmi,
  • Szukasz innych rozwiązań niż karanie, nagradzanie, bo widzisz ich bezsens, szkodliwość lub krótkowzroczność,
  • Wierzysz w potęgę relacji z drugim człowiekiem oraz w to, że dziecko to człowiek.

O spotkaniu – w szczegółach:
Warsztat ma swój zaplanowany porządek, ale jest elastyczny. To, co usłyszysz jako jedną z zasad spotkania, brzmi: „zadbaj o siebie – o swój komfort”, bo od tego zaczyna się efektywne przyswajanie wiedzy i nowych umiejętności.

Części, z których składa się spotkanie, to:
Cz. I – CZAS CIĄŻY I PIERWSZE LATA ŻYCIA
Tu omówiony zostanie wpływ okresu prenatalnego i postnatalnego (do 4 r. ż) na funkcjonowanie człowieka.

Cz. II- MÓZG I UKŁAD NERWOWY
Joanna opowie, czym są odruchy pierwotne , dynamiczne i posturalne i dlaczego tak mocno warunkują nas i nasze relacje ze światem oraz dlaczego tzw. wychowanie czy charakter dziecka to nietrafione wytłumaczenie łatwości / trudności w uczeniu się, codziennym funkcjonowaniu i zachowaniu.

Cz. III – ODRUCHY PIERWOTNE A ODCZUWANIE ŚWIATA I ZACHOWANIE
Przełożymy zagadkowo brzmiące nazwy odruchów na codzienne doświadczenia. Sprawdzimy co nieco na sobie i podyskutujemy na temat naszych doświadczeń z dziećmi. Okryjemy ze zadziwieniem jak często się zdarza, że sami borykamy się z utrudnieniami płynącymi z niewygaszonych odruchów wczesnodziecięcych i damy sobie więcej zrozumienia. 

Cz. IV – ROZWIĄZANIA
Prowadząca podpowie, jak rozpoznać i zdiagnozować wpływ odruchów na nas i nasze dzieci, jak pomóc i pracować nad poprawą jakości życia i dobrostanu dzieci. Wskaże konkretne sposoby terapii dzieci, młodzieży i dorosłych z problemami w nauce, emocjach, funkcjonowaniu społecznym oraz z trudnościami adaptacyjnymi, niezgrabnością ruchową. 

 

Godziny spotkania: 9.00 – 17.00

Liczba uczestników: max 16 osób

Prowadząca:
Joanna Serwińska jest pedagogiem specjalnym, który wspiera rodziców szukających pomocy w rozwiązywaniu trudności wychowawczych. Swój coaching rodzicielski opiera na rodzicielstwie bliskości i teorii przywiązania. Jest terapeutką neurorozwojową (specjalizuje się w diagnozie i terapii niezintegrowanych odruchów ), terapeutką TSR, pedagogiem specjalnym, dyrektorką Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Plus”; więcej informacji: www.joannaserwinska.pl

Zapisz się

Szczegóły

Data:
25 lipca 2019
Czas:
09:00 - 17:00
Koszt:
200pln

Miejsce

The Miejsce
Łódź, Piramowicza 11/13 I piętro
Telefon:
535 044 488

Organizatorzy

Centrum Rozwoju Communitas
Joanna Serwińska