O Communitas

 

Dlaczego Communitas?

 

Ponieważ Communitas to łaciński rzeczownik oznaczający wspólnotę, wspólny udział, społeczeństwo, ale także więź czy łączność.
Centrum Rozwoju Communitas powstało by działać na rzecz ludzi, dla których bliskość, tworzenie więzi, wspólnota i bycie w kontakcie z samym sobą oraz innymi ludźmi jest ważne.

 

Działania prowadzone przez Communitas:

 

* Warsztaty dla rodziców w intencji Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy wspierające budowanie bezpiecznej relacji rodziców z dziećmi. Celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na więź jaka tworzy się między dzieckiem a dorosłym. Podczas warsztatów rozmawiamy o tym co zrobić ,aby skutecznie wspierać dzieci w rozwoju, dbając jednocześnie o własne potrzeby i potrzeby pozostały członków rodziny. Sprawdzamy w trakcie spotkania różne metody i techniki wzmacniające porozumienie i współpracę, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem oraz czerpiemy inspiracje od siebie nawzajem.

 

* Warsztat dla kobiet “Good Enough”, dedykowany jest kobietom, które chciałyby się poczuć wystarczająco dobre, takie jakie są. Stworzony został z myślą o kobietach, które mają pokusę sprostania oczekiwaniom innych, bardziej niż swoim własnym. Dla których troska o własny odpoczynek i spokój, a także kontakt ze swoimi emocjami i potrzebami jest wyzwaniem. Warsztat jest czasem zatrzymania się, czerpania inspiracji, bycia ze sobą i z innymi na drodze do wystarczalności.

więcej o warsztacie tutaj

 

* Warsztat dla mam „Good enough Mums”,  skierowany do mam zmagających się z perfekcjonizmem w swoim rodzicielstwie, które chciałyby zadbać o poczucie wystarczalności w tym obszarze. Różni się on od „Good enough” tym, że skoncentrowany jest na poczuciu wystarczalności w macierzyństwie i nawiązuje do badań Brene Brown w aspekcie „rodzicielstwa całym sercem”.

więcej o warsztacie tutaj

* Spotkania rozwojowe, prowadzone z wykorzystaniem narzędzi coachingowych firmy Points Of You, które wspierają bezpośrednią komunikację i pozwalają każdemu na lepsze poznanie samego siebie oraz innych, a także na zatrzymanie się, przemyślenie swoich przekonań, doświadczenie emocji, zadanie sobie kilka ważnych pytań oraz zmianę perspektywy. Udział w „Poduchowym spotkaniu rozwojowym” pozwala głęboko i starannie przyjrzeć się ważnym tematom oraz procesom zachodzącym w życiu osobistym i zawodowym. Siłę spotkania stanowią ludzie, którzy starają się wejść w temat spotkania z innego poziomu świadomości i dzielą się z innymi własną perspektywą.

 

*  Wioska Świadomego Rodzicielstwa powstała :

  • aby wzmocnić rodziców, którzy szukają praktycznych rozwiązań na miarę swoich rodzin.
  • by stworzyć okazję do łączenia się rodziców z innymi rodzicami, którzy podobnie myślą o rodzicielstwie.
  • aby zadbać o tych rodziców, którzy chcą dialogować zamiast oceniać i krytykować.
  • żeby stworzyć przestrzeń do słuchania siebie nawzajem, w otwartości i akceptacji innych punktów widzenia.

Gdy myślę o tych spotkaniach to widzę je jako wspólne przyglądanie się temu co dla nas rodziców ważne.  Warsztaty prowadzone są w intencji rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy. Jako takie tworzą przestrzeń  dla dorosłych, którzy czują potrzebę pogadania o tym jak im jest w rodzicielstwie, szukają inspiracji i mają chęć dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem, bez nastawienia na radzenie czy ocenianie, lecz z wolą współpracy i chęcią wspierania tych, którzy tego potrzebują.