„Good enough Mums” warsztat dla mam

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/drobne-dziecko-trzyma-palec-matki-siedzącej-na-ramionach_1120191.htm

“Good enough Mums” to warsztat, skierowany do mam zmagających się z perfekcjonizmem w swoim rodzicielstwie, które chciałyby zadbać o poczucie wystarczalności w tym obszarze.

 
Różni się on od „Good enough” tym, że skoncentrowany jest na poczuciu wystarczalności w macierzyństwie i nawiązuje do badań Brene Brown w aspekcie „rodzicielstwa całym sercem”.
 
Zapraszam wszystkie mamy:
 
 • którym towarzyszy niepewność w ich rodzicielstwie
 • dla których ważne jest odejście od  perfekcjonizmu
 • które chciałyby zadbać o poczucie wystarczalności oraz podjąć próbę akceptacji własnej niedoskonałości.
Praca na warsztacie podzielona jest na trzy etapy :
 
I  Owocne nieperfekcyjne macierzyństwo
 
 • Wykorzystamy karty z obrazami “Faces” oraz “Punctum,” firmy Points Of You, aby przyjrzeć się matczynemu perfekcjonizmowi  z różnych perspektyw;
 • Sprawdzimy co perfekcjonizm wprowadza do relacji z dzieckiem;
 • Omówimy sposoby na wyjście z perfekcjonizmu na rzecz zdrowego pragnienia osiągania  oraz akceptacji niedoskonałości.
 
II Wystarczająco dobra mama:
 
 • Zetkniemy się z naszymi przekonaniami dotyczącymi roli matki  i sprawdzimy , które z nich nam służą, a które nas ograniczają.
 • Przyjrzymy się jakim oczekiwaniom staramy się sprostać jako matki.
 • Omówimy koncepcję wystarczalności opisaną przez Brene Brown i sprawdzimy jakie działania mogą nam pomóc w tym, byśmy poczuły się wystarcząjaco dobre takie jakie jesteśmy już teraz.
 
III Mama ma odwagę, by żyć prawdziwie
 
 • Omówimy metaforę areny Brene Brown, która stanie się wprowadzeniem do pracy z wewnętrznym i zewnętrznym krytykiem.
 • Sprawdzimy co jest niezbędne, aby bronić swojego sposobu budowania relacji z dzieckiem przed oceną i krytyką
 • Poszukamy strategii, które wspierają odporność na wstyd i poczucie winy.
Warsztat “ Good enough Mum” to przestrzeń do rozwojuwspólnego świętowania życia. Podczas spotkania będzie okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, damy sobie czas na czerpanie inspiracji i budowanie relacji w atmosferze szacunku i empatii.
 
Liczebność grupy:
Będziemy pracowały w kameralnym gronie max. 10 kobiet ( to dla mnie ważne, by każda z was czuła się zauważona i wysłuchana.)
 
Czas trwania warsztatu: 10.00 -18.00
8 godzin zegarowych ( przewidziane są dwie przerwy kawowe i jednak dłuższa przerwa na  poczęstunek wliczony w cenę warsztatu)
 
Cena warsztatu: 150 zł osoba
 
Termin najbliższego warsztatu: 16 marca 2018r
 
Prowadząca:
Aleksandra Peterman-Szlaga
Właścicielka Centrum Rozwoju Communitas, które powstało by działać na rzecz ludzi, dla których bliskość, tworzenie więzi, wspólnota i bycie w kontakcie z samym sobą oraz innymi ludźmi jest ważne. Antropololog kultury, certyfikowany trener, praktyk Points Of You, propagatorka rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.  Kobieta projektująca warsztaty dla kobiet z myślą o kobietach inspirowane metodologią Brene Brown, w których kluczowe znaczenie ma praca z wrażliwością. Prowadząca spotkania rozwojowe, zachęcająca do zmiany perspektywy oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania z obszaru ludzkiej egzystencji. Trenerka, która w pracy najbardziej ceni sobie wymianę między ludźmi na poziomie wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz emocji.  Świadoma mama dwóch chłopców, zakręcona żona racjonalnego mężczyzny.