Good enough – warsztaty dla kobiet

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/kobieta-wącha-dzikich-kwiaty_1477017.htm

Good enough to warsztaty, które zaprojektowałam  zainspirowana metodologią Brene Brown, z myślą o kobietach, które chciałyby się poczuć wystarczająco dobre takie jakie są.

Gdy je tworzyłam myślałam o sobie i o innych dziewczynach, które mają pokusę sprostania oczekiwaniom innych, bardziej niż swoim własnym.

Warsztaty przeznaczone są dla tych pań, które chciałby zająć się swoim dążeniem do perfekcjonizmu.

To spotkanie jest dla Ciebie  jeśli chciałabyś z wielką odwagą zacząć czerpać siłę z własnej wrażliwości . 

 

Spotkanie składa się  z trzech etapów :

I etap Walka z perfekcjonizmem:

  • Wykorzystamy karty z obrazami “Faces” oraz “Punctum,” firmy Points Of You, aby przyjrzeć się własnemu perfekcjonizmowi z różnych perspektyw;
  • Sprawdzimy co wprowadza do życia nasze dążenie do perfekcji  i czego nas pozbawia?
  • Poszukamy sposobów na wyjście z perfekcjonizmu na rzecz zdrowego pragnienia osiągania  oraz akceptacji niedoskonałości.

II etap Podróż do wystarczalności:

  • Zetkniemy się z naszymi przekonaniami i sprawdzimy , które z nich nam służą, a które ograniczają.
  • Sprawdzimy jakim oczekiwaniom staramy się sprostać.
  • Omówimy koncepcję wystarczalności opisaną przez Brene Brown i sprawdzimy jakie działania mogą nam pomóc w tym, byśmy poczuły się wystarczająco dobre takie jakie jesteśmy już teraz.

III etap Odważne wejścia w prawdziwe życie

  • Omówimy metaforę areny Brene Brown, która stanie się wprowadzeniem do pracy z wewnętrznym i zewnętrznym krytykiem.
  • Sprawdzimy co jest niezbędne , aby móc żyć odważnie;
  • Poszukamy strategii, które pomagają czerpać siłę z wrażliwości.

 

Warsztaty “ Good enough” to przestrzeń do wspólnego świętowania życia, okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, czas inspiracji i budowania relacji w atmosferze szacunku i empatii.

 

Informacje organizacyjne:

Liczebność grupy: Będziemy pracowały w kameralnym gronie max. 10 kobiet ( to dla mnie ważne, by każda z was czuła się zauważona i wysłuchana.)

Czas trwania warsztatów: 10.00 – 17.00  ( przewidziane są dwie przerwy kawowe i jednak dłuższa przerwa na  poczęstunek wliczony w cenę warsztatu)

Cena warsztatu: 150 zł osoba


Prowadząca:

Aleksandra Peterman-Szlaga

Właścicielka Centrum Rozwoju Communitas, które powstało by działać na rzecz ludzi, dla których bliskość, tworzenie więzi, wspólnota i bycie w kontakcie z samym sobą oraz innymi ludźmi jest ważne. Antropololog kultury, certyfikowany trener, praktyk Points Of You, propagatorka rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.  Kobieta projektująca warsztaty dla kobiet z myślą o kobietach inspirowane metodologią Brene Brown, w których kluczowe znaczenie ma praca z wrażliwością. Prowadząca spotkania rozwojowe, zachęcająca do zmiany perspektywy oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania z obszaru ludzkiej egzystencji. Trenerka, która w pracy najbardziej ceni sobie wymianę między ludźmi na poziomie wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz emocji.  Świadoma mama dwóch chłopców, zakręcona żona racjonalnego mężczyzny.