Od wielu godzin są ze mną dzieci i…

4 marca 2020

Zastanawiam się czy…, a właściwie to przypuszczam, że jest teraz wielu rodziców, którzy opiekują się swoimi zakatarzonymi lub pokasłującymi dziećmi w domu.   Moi drodzy jestem w tym miejscu i chciałabym obdarzyć was siostrzanym uściskiem z wyrazami zrozumienia i współczucia jednocześnie.   Dlaczego ?   Zacznę od tego, że ja sobie SAMOWSPÓŁCZUJĘ już od kilku… Więcej »

A królik słuchał…

19 lutego 2020

“A królik słuchał” to książka dla wszystkich, małych i dużych, którzy potrzebują być ze swoimi emocjami w odpowiednim towarzystwie, by w swoim czasie z nową energią wrócić do działania.
Szczerze polecam i życzę każdemu z nas przynajmniej jednego królika, który słucha.

Wspieranie dziecka jako istoty seksualnej

17 lutego 2020

Latem 2017r miałam okazję szkolić się jako profesjonalista rodzicielstwa bliskości w zakresie „Seksualność dzieci i młodzieży”. Nie przypuszczałam, że aż takie znaczenie będzie dla mnie miało mówienie o seksualności dzieci w naturalny sposób.   Bez wstydu wokół nazywania genitaliów ( penis,  a nie siurek, wagina a nie muszelka)  i bez obawy o to, że dzieci,… Więcej »

Po co się odzywam?

9 lutego 2020

Obserwuję u siebie, ale również u swoich klientów pewien dylemat dotyczący zajmowania stanowiska w sytuacjach , gdy dorośli rozmawiają o dzieciach. Przyszedł mi do głowy pomysł, by posłużyć się przykładem KLASOWEGO ZEBRANIA i pokazać jak ja sobie radzę z wątpliwościami czy się odezwać.   Było tak:   Siedziałam na zebraniu w szkole syna. Między zgromadzonymi… Więcej »

Strefa poza stresem w małżeństwie

20 stycznia 2020

Kilka dni temu wróciliśmy z naszego rocznicowego weekendu.   W trakcie podróży próbowałam nie zadręczać się myślami.   Czułam jednak wyrzuty sumienia, ponieważ zdecydowaliśmy się zostawić dziadkom pod opieką jedno gorączkujące dziecko i drugie, które podkreślało, że pewnie też się rozchoruje, gdy nas nie będzie.   Powtarzałam sobie w głowie: chłopcy są już starsi (6… Więcej »

Zwykle nie brakuje mi słów

14 stycznia 2020

Chcę Ci powiedzieć , że domyka się teraz pewien cykl związany z moją potrzebą rozwoju i zaczyna otwierać się nowy.

Siła codziennych rytuałów

7 stycznia 2020

Dbam o moją chwilę śniadaniowego zatrzymania /świętowania, ponieważ pozwala mi ona wejść w kreatywność, docenić to co mam, odprężyć się, skupić myśli i przejść do innych działań bez napięcia.

To może bajeczkę?

4 stycznia 2020

Byłam chwilami przygnębiona podczas świąt, gdy nasi synowie urządzali awantury o bajki, a nowo otrzymane zabawki traciły dla nich na atrakcyjności po godzinie samodzielnej zabawy. Przestraszyłam się, że chłopcy są uzależnieni od mediów i rozpuszczeni – to mnie przybiło na kilka dni. Wracaliśmy z przerwy świątecznej samochodem, chłopcy spali, a my z Michałem zdeterminowani snuliśmy… Więcej »

Wolałabym bawić się bez dzieci

31 grudnia 2019

A gdybyś mogła sama wybrać jak świętować, to co byś zrobiła ?

Droga ku odwadze

16 grudnia 2019

Podczas jutrzejszych warsztatów wykorzystamy gry coachingowe firmy Points Of You, aby pogłębić temat wartości, którymi kierujemy się w życiu.   Będziemy rozmawiały o odwadze do życia w zgodzie z tym w co wierzymy i poszukiwały sposobów na zadbanie o swoje granice. Nasza praca nad tematem „Droga ku odwadze” będzie przypominała podróż, w której drogowskazami staną… Więcej »