Czy dziś czuję się wystarczająco dobrą mamą?

9 października 2018

Trzy osoby były mi potrzebne by uporać się z poczuciem winy, rozprawić się z oczekiwaniami jakie sama sobie stawiam i dostrzec siebie w tym kim jestem oraz czego potrzebuję.

docisnąć czy odpuścić ?

5 października 2018

Unikaj sztucznego nakręcania się na robienie jak najwięcej !

Do Krakowa wrócę jak na skrzydłach

1 października 2018

W sobotę prowadziłam warsztaty „Good enough Mums” w Krakowie ❤️ Od momentu , gdy przekroczyłam próg LeaNCe, czułam się tak jakbym wróciła do domu 🤗❤️ Przygotowałam poczęstunek dla uczestniczek (Tak ! Ciasto wiozłam z Łodzi 🙂 ), rozłożyłam materiały i dekorację w sali. Gdy zaczęły przychodzić pierwsze osoby, wraz z ekscytacją , która mi towarzyszyła,… Więcej »

O maśle zamiast mózgu i przerwanym treningu

18 września 2018

Czasem, po kilku dniach intensywnej pracy intelektualnej oraz emocjonalnej, a często również fizycznej, doświadczam stanu jaki określam “masłem zamiast mózgu”. To taki poziom zmęczenia, który utrudnia mi dostęp do strefy w mózgu związanej z rozwojem. Trudno jest mi wtedy sklecić jakieś zdanie i być w prawdziwym kontakcie z ludźmi. Czuję się trochę tak, jakby w… Więcej »

Moje dziecko ma inaczej.

11 września 2018

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/mama-posiada-uroczy-mały-syn-stojący-na-zielonym-polu-z-makami_2913969.htm

Pozbywanie się perfekcjonizmu to otwieranie się na różnorodność, stopniowe akceptowanie niedoskonałości własnej i swojego dziecka oraz przyjmowanie
innych ludzi z większą łagodnością.

Wioska Świadomego Rodzicielstwa i spotkanie w temacie złości

9 września 2018

W Centrum Rozwoju Communitas odbył się wczoraj wioskowy warsztat o dziecięcej złości. Dziś o tym co się działo w trakcie tego spotkania 🙂

Dziewczyny , chcecie poczytać ?

5 września 2018

Niedzielny obiad u teściów. Teściowa pokazuje torbę pełną książek i mówi: Ola, a ty czytasz takie książki ? Ja: Wiesz mama, ja to ostatnio mało czytam literatury obyczajowej ( powiedziałam zgodnie z prawdą ) Teściowa: To może znasz kogoś kto czyta, bo ja już je przeczytałam i byś wzięła ze sobą. Ja: Pewnie. Coś się… Więcej »

A gdyby tak uwierzyć, że jestem wartościowym człowiekiem taka jaka jestem…

3 września 2018

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/młodej-kobiety-rozciągania-ręki-blisko-okno_2555218.htm

Jesteśmy wartościowi już teraz. Nie kiedy czy jeśli. Jesteśmy w tej chwili warci miłości i przynależności. Właśnie teraz. Już”
Brene Brown

Tworzenie więzi

31 sierpnia 2018

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/szczęśliwa-para-trzymając-się-za-ręce_2826760.htm

Razem z odwagą i współczuciem, o których pisałam wcześniej: Odwaga Współczucie w naszej wyprawie ku życiu całym sercem, która rozpoczniemy 6 września na Poduchowym Spotkaniu Rozwojowym, pomoże nam umiejętność tworzenia więzi. Brene Brown definiuje więzi jako rodzaj energii, która powstaje między ludźmi, gdy czują się oni zauważeni, wysłuchani i docenieni, kiedy mogą brać i dawać,… Więcej »

Tak sobie piekę w złości.

30 sierpnia 2018

Patrząc na mój profil na Instagramie, można sobie pomyśleć: O ! Ta to lubi piec! Sporo w tym prawdy, lubię, ale nim się pojawiły dzieci nie piekłam tak często. Mam dwóch synów, dwie przemieszczające się kule energetyczne, które wydają z siebie przeróżne dźwięki. Obaj potrafią mnie zachwycać swoją kreatywnością i wrażliwością. Bardzo ich kocham, czasem… Więcej »