Zachowanie wywołane stresem czy niewłaściwe zachowanie?

13 maja 2019

„SELF-REG- Jak pomóc dziecku ( i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości.” Dr Stuart Shanker oraz Teresa Barker Może to było rok temu, a może dawniej, gdy podeszłam do tej książki i odłożyłam ją na półkę. „ Ciężko mi się to czyta”- powiedziałam do Renaty i uznałam, że to wystarczy, by sięgnąć… Więcej »

Wytańczmy to

29 kwietnia 2019

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/Śmiejąc-się-figlarne-dziewczyny-na-ulicy_1808006.htm

Już za tydzień 6 maja odbędzie się Otulisko- spotkanie dla kobiet wokół świętowania życia

Kusi mnie by porozmawiać z wami dziewczyny o tym, jak to u was jest z tym tańcem :)?

Podejmując wysiłek razem

24 marca 2019

Ciekawe jest dla mnie to, że będąc na warsztatach rozwojowych czy innej formie dokształcania, mam śmiałość pisania o tym co dla mnie znaczy uczestnictwo w danym wydarzeniu i co z niego wynoszę, gdy jednak sprawa dotyczy rozwoju duchowego zauważam u siebie pewien stopień skrępowania i długo zastanawiałam się czy w ogóle o tym pisać, a… Więcej »

Człowieku, chcę cię przyjmować takiego jaki jesteś i mam też swoje potrzeby

13 marca 2019

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/słodka-para-dzieląca-się-muzyką_2977318.htm

Myślę, że chcąc żyć autentycznie warto wiedzieć z jakimi potrzebami wchodzimy w kontakt i co możemy zaoferować tym, którzy chcą być blisko nas 🙂

Szybkie cięcie, albo coś więcej

23 stycznia 2019

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/młoda-indiańska-chłopiec-ogląda-telewizję_2753699.htm

Gdy pracuję nad tym by innych zauważać, słyszeć i rozumieć, kawał mojej “frustry” odpada, bo skupiam się na zaopiekowaniu się tym co się dzieje Tu i Teraz i na wypracowaniu porozumienia, zamiast wpadać w spiralę myśli: jak to co mi powiedział syn świadczy o moim macierzyństwie i o nim samym.

Oooooooooooo! jak ja mu powiem !

19 grudnia 2018

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/dziewczyna-śpi-na-stos-książek_1319927.htm

Dostrzegłam, że znów mi się to dzieje. Zalewa mnie złość, gdy okazuje się, że nie daję już rady, że za wiele na siebie wzięłam w ostatnim czasie i znów nie umiałam wybrać mniej i poprosić o pomoc przy tym czego już było zbyt wiele.

Szlagowie o zmęczeniu

2 listopada 2018

Zapraszajcie więc drogie panie swoje drugie połowy, może to jest dobra okazja by porozmawiać o zmęczeniu w rodzicielstwie również tak po męsku.

Co na obiad?

24 października 2018

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/matka-sprawdzanie-gorączka-corką-w-sypialni_1009036.htm

Gdy piszę ten tekst, to jedno dziecko z katarem pyta mnie czy może już bajkę, a drugie z gorączką mówi, że ma ochotę na mleko z miodem. Jest 8.00, mam jeszcze cierpliwość, jestem zadowolona, bo zjadłam śniadanie i wypiłam kawę, wiem jednak, że dzień będzie długi, a poczucie dobrostanu, może stopniowo znikać z każdą kolejną… Więcej »

Czy dziś czuję się wystarczająco dobrą mamą?

9 października 2018

Trzy osoby były mi potrzebne by uporać się z poczuciem winy, rozprawić się z oczekiwaniami jakie sama sobie stawiam i dostrzec siebie w tym kim jestem oraz czego potrzebuję.

docisnąć czy odpuścić ?

5 października 2018

Unikaj sztucznego nakręcania się na robienie jak najwięcej !